1: Podstawówka w Kujakowicach Górnych

Pierwsza! Nasz, fundacyjny rok szkolny rozpoczęliśmy właśnie tam – w Kujakowicach Górnych – w maleńkiej szkole mieszczącej się w starym i pięknym budynku z czerwonej cegły. Dla mnie to powrót po zeszłorocznej przerwie, kiedy to Tomek odwiedzał uczniów, a ja spędzałam czas z synem. I ogromnie się z tego powrotu cieszę!

O co chodzi w Grey EDU? To nasz program spotkań z uczniami. Staramy się jeździć do każdej placówki, która nas zaprasza – od przedszkoli aż po szkoły zawodowe czy licea, oczywiście tylko na naszym terenie. Zabieramy ze sobą któregoś czworo- (lub trój-) noga i mamy chwilę, żeby porozmawiać z uczniami. Czasem o tym co robimy, czasem o bezpieczeństwie, czasem wychowaniu zwierząt i ich problemach, czasem o zwierzętach uczniów. Zawsze o szacunku i tym, że warto coś dla zwierząt zrobić – i że zwykle nie muszą wcale to być duże rzeczy.
Cieszę się, że mam okazję gościć na takich spotkaniach. Chciałabym, żeby stało się powodem do działalności na rzecz innych – zwierząt, ludzi, idei – żeby było nam wszystkim tu odrobinę wygodniej żyć razem.

Oczywiście gorąco dziękuję Nauczycielom za zaproszenie i chęć przybliżenia dzieciakom też tych trudniejszych tematów. Dobrze było być u Was.

A, zapomniałabym.
Był to też debiut Kokosa w roli psa towarzyszącego w GreyEDU! Spisała się pięknie, choć ilość osób, hałasów i zamieszania mocno ją obciążał. Pies-morderca okazał się nie być wcale taki straszny jak go malują. Cieszę się, że znalazły się osoby, które na początku się Kokosa bały, a później przekonały się, że nie trzeba.
Cóż więc, do zobaczenia za rok – działajcie codziennie, żeby był lepszy!

Marta Wanetzky Matuszczyk

Author Marta Wanetzky Matuszczyk

More posts by Marta Wanetzky Matuszczyk

Leave a Reply

Fundacja Grey Animals

Adres:
Sierosławice 18, 46-220 Byczyna

Telefon:
+48 500162535
+48 506935278

KRS: 0000375270
NIP: 7511762559

Numer konta:
54 1050 1504 1000 0023 5398 5498

PayPal:
fundacja@greyanimals.org